Schedule

2022/2023

Le voyage dans la lune – J. Offenbach
6 oktober Stadsgehoorzaal Kampen (try out)
8 oktober De Harmonie Leeuwarden (première)
21 oktober Stadsschouwburg Haarlem
29 oktober – 4 november Tournee Bretagne
24 november Stadstheater Arnhem
5 januari Posthuistheater Heerenveen
6 januari Parkstad Limburgtheaters Heerlen
18 januari Leidse Schouwburg Leiden
20 januari De la Mar Amsterdam
21 januari Cultura Ede
6 mei Grote Kerk Muiden
8 mei Speelhuistheater Helmond
 www.barokoperaamsterdam.com

Ik, Pauline – Coco Collectief
6 november MuzIS Het Wapen van Reek Reek 12:00

Alexander’s Feast – G.F. Händel
12 november Marekerk Leiden 20:00
met COV Excelsior Leiderdorp o.l.v. Hans van der Toorn

die Schöpfung – J. Hayden
4 december Bolsward Martinikerk 15:00
met OVB Bolsward o.l.v. Pauli Yap

Coco Kerstcollectie
24 december Bergkerk Deventer 20:00


2020

Mattheus Passion – J.S. Bach – cancelled –
3 april 19:30 Nieuwe Kerk Ijmuiden
5 april 14:00 Sint Willibrorduskerk Deurne 11 april 14:00 Grote Kerk Monnickendam
www.eikenlinde.nl

Johannes Passion – J.S. Bach – cancelled –
15 maart 15:00 Katholieke kerk Den Burg – Texel
22 maart 15:00 Dorpskerk Abcoude
28 maart 19:30 Middelharnis
www.eikenlinde.nl

Stabat Mater – G.B. Pergolesi – cancelled –
2 april 20:00  Oude Kerk Oosterbeek
4 april 20:00 Sint Martinuskerk Bussloo
9 april 20:00 Gasthuiskapel Zaltbommel
10 april 20:00 Kloosterkerk Nieuw Sion Diepenveen
12 april 13:00 Oosterlekerkerk Oosterleek
13 april 18:30 Beauforthuis Austerlitz
Pergolesi Ensemble:  www.pergolesi.nl

2019

Coco Collectief – Coco Kerst Collectie
15 december 15:30 Grote Kerk Blokzijl
17 december 20:00 Beauforthuis Austerlitz
22 december 16:00 Muziek op de Deel Maarsbergen
www.cococollectief.com

Messiah – G.F. Händel
1 december 15:00 Martinikerk Bolsward
OVB-Bolsward o.l.v. Pauli Yap
www.ovb-bolsward.nl

samenwerking met Concertkoor N.S.F.
17 november 15:00 Morgensterkerk Hilversum
muziek van  o.a. Brahms en Mendelssohn
o.l.v. Joop Goozen

Requiem – W.A. Mozart
29 oktober Tivoli Vredenburg  17:00   20:30
Jubileumconcert Stichtse Vrije School
www.tivolivredenburg.nl

Liedrecital: Suleika und Hatem
met liederen van Wolf, Strauss, Brahms en Mendelssohn
22 mei Koorenhuis Den Haag
26 mei Doopsgezinde kerk Leeuwarden
sopraan Wendeline van Houten
bariton Sven Weyens
pianist Rixt van der Kooij
www.denhaag.com
www.harmonie.nl

Stabat Mater – G.B. Pergolesi
11 april 20:15 Beauforthuis Austerlitz
13 april 20:00 Martinuskerk Bussloo
14 april 15:00 Grote kerk Schermerhorn
19 april 20:00 Klooster van Sion Deventer
20 april 20:00 Waalse Kerk Amsterdam
21 april 13:00 Oosterlekerkerk Oosterleek
Pergolesi Ensemble www.pergolesi.nl

Coco Collectief
19 januari   Kunstkring Hattem
20 januari MuziS Landerd Schaijk
25 januari Concertzaal Middelburg
28 april Beauforthuis Austerlitz
Chez Coco
19 mei 14:00 Internaionaal Lied Festival Zeist
www.ilfz.nl

de Passie
Matthäus Passion meets Jesus Christ Superstar
17 april 20:15 de Flint Amersfoort
18 april 20:15 de Flint Amersfoort
o.l.v. Carel den Hertog en Teun van Essen

2018

Biedermeier Kerst
16 december 15:00 Nieuwe Kerk Den Haag
20 december 20:15 Grote Kerk Naarden
21 december 20:15 Theter ‘t Voorhuys, Emmeloord
Ciconia Consort o.l.v Dick van Gasteren

Vaughan Williams – Dona Nobis
14 december 20:15 Prinsekerk Rotterdam
15 december 20:15 Jacobikerk Utrecht
Utrechts Studenten Koor en Orkest o.l.v. Gilles Michels

Cantate BWV 61 – J.S. Bach
Nun komm, der Heiden Heiland
2 december 19:30 Bachcantates Utrecht Geertekerk

Coco Collectief
22 juli Wonderfeel ‘s-Gravenland Chez Coco
18 november Schouwburg Utrecht Coco Comfortfood
9 december Kapel op ‘t Rijsselt Eefde Coco Kerstcollectie

Auf dem Strom – F. Schubert
18 april Koorenhuis Den Haag
22 april Doopsgezinde kerk Leeuwarden
Wendeline van Houten   sopraan
Felix Peijenborgh  hoorn
Rixt van der Kooij   piano

Mattheus Passion – J.S. Bach
17 maart 20:00 Geertekerk Utrecht
18 maart 15:00 Johannes de Doperkerk Wageningen
Vivavoce en de Philarmonie o.l.v. Ger Vos
www.vivavoce.nl

Stabat Mater – G.B. Pergolesi
23 maart 20:15 Beauforthuis Austerlitz
30 maart 20:00 Zuiderkerk Amsterdam
1 april 13:00 Oosterlekerkerk Oosterleek
2 april 16:30 Landgoed Groenendaal Heemstede
Pergolesi Ensemble www.pergolesi.nl

Stabat Mater – A. Dvořák
16 februari 20:00 Evangelische Broedergemeente Zeist
18 februari 15:30 Grote Kerk Driebergen
Zingis! o.l.v. Martin Kuijlenburg

Dixit Dominus – G.F. Händel
3 february 20:15 Broederkerk Zeist
4 february 15:30 Janskerk Utrecht
Coqu o.l.v. Nico van der Meel
www.coqu.nl

2017

Internationaal Kamermuziekfestival Schiermonnikoog
30 september- 5 oktober
Participant in masterclass by Jard van Nes
www.schiermonnikoogfestival.nl

Jubileumconcert met Zeister Mannenkoor
7 oktober Theater Figi Zeist
o.l.v Arie Perk

Winterreise – F. Schubert – Coco Collectief
13 october Nieuwe Kerk Den Haag (CD release)
3 december Oosterpoort Groningen
15 december Nieuwe Veste Breda
6 february 2018 lunchconcert Stopera (extract)
www.cococollectief.com

Coco Collectief
15 oktober Concordia Enschede
jubileum concert Vrienden van het Lied
www.concordia.nl

Satyagraha – Philip Glass
27 october 20:00
29 october 14:00
Korzo Den Haag
conductor Rick Schoonbeek
role Miss Schlesen

Haagse Uitmarkt
3 september Nieuwe Kerk Den Haag
www.cococollectief.com

Indiëherdenking
15 augustus Indisch monument Den Haag
Residentie Bach Ensembles
o.l.v. Patrick Pranger
uitzending op ned. 1

Concerts with Bach Ensemble Amsterdam
11 august 21:00 Basilique de Vezelay, France
12 august 17:00 & 20:30 Église de Saint- Révérien
o.a. Dixit Dominus – G.F. Händel
Requiem – J. Gilles, BWV 8

die Schöpfung – J. Haydn
12 may 20:00 Grote Kerk Driebergen
14 may 14:30 Xaveriuskerk Amersfoort
Zingis! o.l.v Martin Kuijlenburg

Johannes Passion- J.S. Bach
14 april 14:30 Geertekerk Utrecht
o.l.v. Madeleine Ingenhousz
www.passieprojecten.nl

Stabat Mater – G.B. Pergolesi
2 april 15:30 Veenhartkerk Mijdrecht
7 april 20:00 Beauforthuis Austerlitz
14 april 20:00 Zuiderkerk Amsterdam
16 april 13:00 Oosterlekerkerk Oosterleek
17 april 16:00 Landgoed Groenendaal Heemstede
Pergolesi Ensemble www.pergolesi.nl

Der sterbende Heiland – J.W. Hertel
2 april 19:00 Ontmoetingskerk Lelystad
Apollo Ensemble

Ein Deutsches Requiem – J. Brahms
31 maart 20:00 Den Haag
Bovenbouwkoor Vrije School Den Haag
o.l.v. Douwe Klinkenberg

Mirjams Siegesgesang – F. Schubert
Hör mein Bitten- F. Mendelssohn
21 january 20:00 Ant. v. Paduakerk Nijmegen
NSKAD o.l.v. Fiona Ellis

song recital “Der Hirt auf dem Felsen”
soprano Wendeline van Houten
clarinet Jasper Grijpink
piano Rixt van der Kooij
25 january 20:15 Koorenhuis Den Haag
29 january 15:00 Doopsgezinde kerk Leeuwarden
3 february 20:15 Beauforthuis Austerlitz

Satyagraha Akte 1 en 2 – Philip Glass
8 & 9 february 20:00
Spui Theater Den Haag
conductor Rick Schoonbeek
role   Miss Schlesen
www.theateraanhetspui.nl

2016

Messiah – G.F. Händel
17 december Geertekerk Utrecht
18 december Johannes de Doper Wageningen
Vocaal Ensemble Vivavoce
o.l.v. Ger Vos

Messiah – G.F. Händel
11 december MCO Hilversum
Concertkoor N.S.F. en Barokorkest Strijklicht
o.l.v. Joop van Goozen
soprano     Wendeline van Houten
alto     Ingeborg Bröcheler
tenor    Jean-Léon Kloosterman
bariton     David Visser

Kerstconcert met Zeister Mannenkoor
15 december St. Josephkerk Zeist, 20:00 (besloten)
16 december Broedergemeente Zeist 20:00
o.l.v Arie Perk

Winterreise – Franz Schubert – Coco Collectief
19 november Het Concertgemaal, Amsterdam
26 november Energiehuis, Dordrecht
27 november Orpheus, Apeldoorn
3 december Het Beauforthuis, Austerlitz
4 december Domani, Venlo
26 december Maartenskerk Doorn (kerstconcert)
www.cococollectief.com

Satyagraha Akte 2 – Philip Glass
14 & 15 october 20:30
16 october 15:00
Korzo Den Haag
conductor Rick Schoonbeek
role   Miss Schlesen
www.korzo.nl

Who is afraid of Orfeo? – Chiel Meijering
9 & 10 & 11 & 12 june 20:30
Musis Stadstheater Arnhem  
Orkest de Ereprijs
conductor    Wim Boerman
director    Xander Straat
role    Pro
www.ereprijs.nl

L’Orfeo – C. Monteverdi
28, 29 may Operadagen Rotterdam
Director  Timothy Nelson
Orchestra ‘t Kabinet o.l.v  Daniel Boothe
role  Speranza

Houseconcerts Operadagen Rotterdam
17 & 18 & 19 & 23 & 24 may
pianist Mirsa Adami
repertoire from Poulenc and Ravel

Rooftop Concert Operadagen Rotterdam
22 may
fragmets from Purcell’s ‘Fairy Queen’
with Timothy Nelson

Song recital Poulenc
20 april 20:15 Koorenhuis The Hague
24 april 15:00 Doopsgezinde kerk Leeuwarden
Wendeline van Houten, soprano
Daniël Hermán Mostert, baritone
Rixt van der Kooij, piano

Petite messe solonnelle – G. Rossini
15 april Maartenskerk Doorn
17 april Zeister Vrije School Zeist
Passiekoor with Martin Kuilenburg

Johannes Passion – J.S. Bach
9 & 10 march 19.00
de Ark Amsterdam Noord
Barokensemble Eik en Linde

2015

BWV 127 – J.S. Bach
Herr Jesu Christ, wahr’ Mensch und Gott
7 february 19:30 Geertekerk Utrecht
conductor Gerrit Maas
www.bachcantates-utrecht.nl

Coco kerst collectie
13 december  20:15 Beauforthuis Austerlitz
20 december  16:00 De Maaspoort Venlo
23 december  Wilhelmina Kinderziekenhuis
www.cococollectief.com

Beethoven – Symphony No. 9
12 december 20.15
Zuiderstrandtheater Scheveningen
soprano   Wendeline van Houten
mezzosoprano   Ruth Willemse
tenor  Arco Mandemaker
baritone   Sven Weyens
choir   Haags Toonkunstkoor
conductor Hans Leenders

Ein deutsches Requiem – J. Brahms
1 november 15:00 Ontmoetingskerk Haarlem
soprano   Wendeline van Houten
baritone  David Visser
Vocaal ensemble Sola Re Sonare
o.l.v. Joop Goozen

Missa Brevis in D – W.A. Mozart
13 september Kloosterkerk Den Haag
festival ‘Mozart in Den Haag’
o.l.v. Geerten van de Weetering

Opéra Mosset – Le Barbier de Séville – G. Rossini
Mosset, Frankrijk
24, 25, 27, 28, 30, 31 of july
1, 3, 4, 6  of august
Director     Arnaud Devolontant
Conductor     Thomas Geerts
Role     Marceline

Master Presentation Royal Conservatoire
23 june 17:30 Arnold Schönbergzaal
Juliana v. Stolberglaan 1, The Hague
pianist    Rik Kuppen

die Schöpfung – F.J. Haydn
14 may 20.00 Dr Anton Philipszaal Den Haag
soprano     Wendeline van Houten
baritone     Berend Eijkhout
tenor     Jan-Willem Schaafsma

Orchestra of the Eighteenth Century
choir Laurens Collegium Rotterdam
o.l.v. Marcus Creed

Lunchconcert Nationale Opera
21 april 12:30 foyer Nationale Opera Amsterdam
Coco Collectief

Requiem – W.A. Mozart
sopranosolo
3 may 20:00 Dominicuskerk Amsterdam
o.l.v. Madeleine Ingenhousz

Tosca
april 8,9 and 10 Branoul literair theater Den Haag
actor: Remco Melles
soprano: Wendeline van Houten
pianist: Carolien Drewes
www.branoul.nl

2014

Mattheus Passion – J.S. Bach
sopranosolo
28 maart 15:30 Dominicuskerk Amsterdam
3 april 13:30 Geertekerk Utrecht
Passiekoor o.l.v. Madeleine Ingen Housz

Markus Passie- Dick van der Stoep
sopranosolo
3 april Oosterbeek
o.l.v. Danny Nootenboom

Lunchconcert Nationale Opera
24 maart 12:30 foyer Nationale Opera
pianist: Mirsa Adami
met werken van Strauss, Massenet en Satie

La diva de l’empire
recital met werken van E. Satie
11 maart 20:00 Paleiskerk Den Haag
15 maart 15:00 Doopsgezinde kerk Leeuwarden
Wendeline van Houten, soprano
Steven Gils , tenor
Rixt van der Kooij, piano

Hohe Messe – J.S. Bach
sopranosolo
7 februari 15:30  Geertekerk Utrecht
Passiekoor o.l.v. Madeleine Ingen Housz

Requiem – G. Fauré
soprano Wendeline van Houten
baritone Sven Weyens
24 januari 20:00  Ant. v. Paduakerk Nijmegen
NSKAD o.l.v. Hans de Wilde
www.nskad.nl

Coco kerst collectie
22 december 13:00 Beauforthuis Austerlitz
23 december 13:00 Beauforthuis Austerlitz
24 december 12:30 Concertgebouw Amsterdam
www.cococollectief.com

In de ban van de Hohe Messe
soprano 2
8 november recital Noorderkerk
13 december Hohe Messe Noorderkerk
14 december Hohe Messe Geertekerk
www.noorderkerkconcerten.nl

Weihnachtsoratorium – J.S. Bach
sopranosolo
16, 17 december Nieuwendammerkerk
Amsterdam – Noord
Barokensemble Eik en Linde

Mahler | Strauss Masterclass IVC
lied duo met Rik Kuppen
Christa Ludwig, Jard van Nes en David Selig
31 oktober
1, 2 november
www.ivc.nu

Indiëherdenking
15 augustus
Residentie Bach Ensembles
o.l.v. Patrick Pranger
uitzending op ned. 1

DNOA – Die Stumme Serenade –  E. korngold
role:  mannequin 1
Luxor Theater Arnhem
2, 3, 8, 9, 10 augustus
Admirals Palast Berlijn
13 augustus
conductor   Etienne Siebens
director   Marc Krone
Orkest  NJO

La Bohème –  arr. Toek Numan
role: Mimi
17 mei foyer De Nationale opera
Kindervoorstelling
regie  Benno Hoogveld
piano  Ineke Geleijns

De Tiende van Tijl
9 mei in de uitzending
Barcarolle – J. Offenbach
www.detiendevantijl.nl

Master Recital
2 mei 16:00 Arnold Schönbergzaal
Koninklijk Conservatorium
Werken van Rossini, Smetana, Mozart,
Weil en Puccini
pianist Carolien Drewes

2013

Petite messe solenelle – G. Rossini
sopranosolo
24 april 16:30 Arnold Schönbergzaal
Koninklijk Conservatorium Den Haag
Eerstejaarskoor o.l.v. Daniël Salbert
www.koncon.nl

Johannes Passion – J.S. Bach
sopranosolo
12 april 15:30 Dominicuskerk Amsterdam
18 april 14:00 Geertekerk Utrecht
Passiekoor o.l.v. Madeleine Ingen Housz
www.passieprojecten.nl

zangeres in Workshops de Nationale Opera
– Faust – C. Gounod
21 en 23 mei
– Arabella – R. Strauss
11, 17 en 23 april
– Lucia di Lammermoor  – G. Donizetti
17 en 27 april 3 mei
de workshops zijn niet toegankelijk voor publiek

Messiah – G.F. Händel
sopraansolo
14 februari, Pieterskerk Leiden
Scratch Muziekdagen Leiden o.l.v. Paul Valk
www.scratchleiden.nl

Kerstconcert Rijswijk
21 december 20:00 Oude kerk Rijswijk
Cantemus Cum Corde
o.l.v. Philip Meijer
o.a. Oratoria de Noël van C. Saint Saens
liederen van Henriëtte Bosmans en Max Reger

Koffieconcert Dr Anton Philipszaal
22 december 11:00, Den Haag
Docent Muziek koor
o.l.v. Jos Vermunt
www.philipszaal.nl

Operagala
14 december 20:00, Ransdorp
15 december 14:30, Ransdorp
Waterlandse Harmonie
o.l.v. Thomas Geerts 
aria’s en duetten uit la Traviata (Verdi),
La Gazza Ladra (Rossini) en Fidelio (Beethoven)
Solisten:
Wendeline van Houten, sopraan
Gabor Balint, tenor

Salone dell‘ Opera
5 oktober, Amerongen
www.salonedellopera.nl

Indiëherdenking
15 augustus
Residentie Bach Ensembles
o.l.v. Patrick Pranger
uitzending op ned. 1

The Kyteman Orchestra
13 september Gorkypark Moskou
27 juni Kultursommer Oldenburg
23 juni Southside Festival Neuhausen ob eck
22 juni Hurricane Festival Scheessel
21 juni Traumzeit Festival Duisburg
17 maart Mousonturm Frankfurt
16 maart Muffathalle München
15 maart Heimathafen Berlijn
14 maart Paard van Troje Den Haag
10 maart Effenaar Eindhoven
7 maart Patronaat Haarlem
www.kyteman.com

Opéra Mosset fête Verdi
Mosset, Frankrijk
24, 26, 27, 29, 31 juli
1, 2 augustus
Regie Karim Arrim
o.a. de aria Addio dell passato (la Traviata)
repertoie uit: Falstaff, Rigoletto, Don Carlo
www.operamosset.eu

Bachelor Eindexamen
Wendeline van Houten
4 juni 20:30
Koninklijk Conservatorium
Villa-Lobos, Guastavino, Rachmaninoff,
Mozart, Bosmans, Poulenc

Ein deutsches Requiem – J. Brahms
24 mei Maartenskerk Doorn
26 mei Geertekerk Utrecht
Passiekoor o.l.v. Martin Kuijlenburg
Solisten:
Wendeline van Houten, sopraan
Marijn Zwitserlood, bariton

Middagconcerten Koninklijk Conservatorium
4 april 16:30 Arnold Schönbergzaal, Den Haag
Symfonie Orkest en Eerste Jaars Koor Koninklijk Conservatorium
o.l.v. Kenneth Montgomery
J. Brahms – Schicksalslied
W.A. Mozart – Voi avete un cor fedele
W.A. Mozart – Hai già vinta la causa
Solisten:
Wendeline van Houten
Lukas Zeman
www.koncon.nl

Koffieconcert Dr Anton Philipszaal
7 april 11:00 Dr Anton Philipszaal, Den Haag
Symfonie Orkest en Eerste Jaars Koor Koninklijk Conservatorium
o.l.v. Kenneth Montgomery
J. Brahms – Schicksalslied
W.A. Mozart – Voi avete un cor fedele
W.A. Mozart – Hai già vinta la causa
Solisten:
Wendeline van Houten
Emmanuel Franco
www.philipszaal.nl

‘I suoni della Sicilia’
9 maart Rijksmuseum van Oudheden, Leiden
Aria’s van Bellini uit ‘Il Pirata’ en
‘I Capuleti e i Montecchi’
www.leiden.nl

NJO Wintertour Mahler 3
sopraan in het koor
Martin Sieghart, cond.
12 januari Orpheus Apeldoorn
13 januari de Vereeniging Nijmegen
15 januari Concertgebouw Amsterdam
18 januari de Muziekcentrum Enschede
19 januari de Doelen Rotterdam
20 januari Dr Anton Philipszaal Den Haag
www.njo.nl

Wagenspel ZINg!
Juni – Juli
September – November
Theater Artemis
Ot,  Wendeline van Houten
Meneer Rijkman,  Heike Wisse
Regie  An Hackselmans
Decor  Herbert Janse
Kostuum  Dorien de Jonge
zie: www.artemis.nl

Recital Vereniging Vrienden van het Lied
Regio Leiden
25 November
Wendeline van Houten, sopraan
Denise Lutgens, piano
Klarijn Verkaart, mezzo sopraan
Cynthia Liem, piano
Mirjam Klein, altviool
Britten, Rachmaninov, Verdi, Schumann, Brahms, Rossini.

Together Now Festival
6 Oktober
Foyer Anton Philipszaal Den Haag
“Di piacer mi balza il cor” (La Gazza Ladra)
Denise Lutgens, piano

Singing evening Koninklijk Conservatorium
6 December
Studenten van Carolien Drewes
Carolien Drewes, piano

La Belle Hélène – J. Offenbach
Opéra Mosset, Mosset (Frankrijk)
Rol: Parthénis
25, 27, 28, 29, 31 Juli
1, 2, 4, 5  Augustus
Regie    Karim Arrim
Muzikale leiding    Jörn Boysen

Recital Vereniging Vrienden van het Lied
Regio Zwolle
26 Februari
Charlotte Munnik, sopraan
Wendeline van Houten, sopraan
Carolien Drewes, piano
Britten, Verdi, Mozart